sobota, 17 lis 2018
godz. 13:48

Aktualności

Srebrna Trójca z Siódemki

23-06-2013
Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców


W dniach 20-22.06.2013 w Nysie odbywały się Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców. W turnieju brało udział osiemnaście najlepszych drużyn z całego kraju. Zieloną Górę reprezentowało VII LO w składzie: Adrian Spychała, Jakub Masłowski, Daniel Jokiel.

W zawodach nie zabrakło zawodników ze ścisłej krajowej czołówki, przez co turniej był bardzo widowiskowy i emocjonujący. 

Chłopcy z VII LO po wygraniu wszystkich spotkań w grupie C awansowali do pierwszej ósemki turnieju, gdzie również drużyny zostały podzielone na grupy po cztery zespoły w każdej. Nasi pingpongiści również wygrali w swojej grupie wszystkie spotkania i awansowali do półfinału w którym zmierzyli się z drużyną ZSP Biała Rawska pokonując ją 3:1 i dzięki tej wygranej awansowali do finału. W finale niestety musieli uznać wyższość szkoły z Zamościa.

Warto dodać, że reprezentacja VII LO była najmłodszą drużyną w turnieju wszyscy zawodnicy obecnie są pierwszoklasistami.

W przeciwieństwie do organizatorów turnieju, uczniowie VII LO pokazali prawdziwy profesjonalizm, zarówno podczas gry jak i poza nią. 

Olbrzymie podziękowania dla trenerów z Drzonkowa, którzy robią naprawdę świetną robotę; a odzwierciedleniem tej pracy jest vice mistrzostwo polski.

 

Wyniki turnieju:

 

Grupa C

VII LO Zielona Góra - ZST Nysa 3:0

VII LO Zielona Góra - ZS Wrocław 3:2

VII LO Zielona Góra - II LO Gdańsk 3:2

 

Grupa E

VII LO Zielona Góra - ZSS Gorzów Wlkp. 3:0

VII LO Zielona Góra - ZS Grodzisk Mazowiecki 3:0

VII LO Zielona Góra - II LO Gdańsk 3:2

 

półfinał

VII LO Zielona Góra - ZSP Biała Rawska 3:1

 

finał

VII LO Zielona Góra - ZSP Zamość 0:3

 

Skład drużyny: Adrian Spychała, Jakub Masłowski, Daniel Jokiel.

Opiekun drużyny: Tomasz CzuprynTomasz Czupryn