godz. 19:57

Aktualności > Aktualności

CHŁOPCY Z VII LO ZIELONA GÓRA W CZOŁÓWCE LEKKOATLETÓW.

27-09-2013
W Rzeszowie odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. W zawodach dobrze wypadli uczniowie zielonogórskiego VII LO.

Z dorobkiem 1293 pkt. zajęli wysokie VII miejsce. Wygrała ekipa gospodarzy V LO Rzeszów – 1515 pkt., przed LO Aleksandrów Łódzki – 1384 pkt. i XI LO Bydgoszcz – 1382 pkt. Liderem naszej drużyny okazał 16-letni Dawid KAPAŁA (trener Sławomir Landyszkowski), który w biegu na 400m. wygrał w czasie 50,15 sek.

i zdobył 160pkt. Oto pozostali najlepsi nasi zawodnicy:

- Arkadiusz Tudorow – 400m. – 51,41 sek. (149pkt.)

- Dawid Kapała, Krystian Mierzejewski,

Patryk Majskow, Arkadiusz Tudorow – 4x100m. – 44,49 sek. (149)

- Krzysztof Bartczak – kula 6kg – 12,85m.  (143)

- Krystian Mierzejewski – 100m. – 11,84 sek. (130)

- Patryk Majskow – 100m. – 11,94 sek. (126)

- Łukasz Wybieralski – kula 5kg – 10,82m. (114)

Jerzy Walczak (opiekun zespołu): Występ naszej ekipy nie był do końca udany. Liczyliśmy na włączenie się drużyny do walki o medale. Jednak absencja 2 zawodników, którzy nie zgłosili się na zbiórkę przed wyjazdem mocno zweryfikowała nasze oczekiwania. Twierdzę, że w pełnym składzie uplasowalibyśmy się na IV miejscu z szansą walki nawet o srebrny medal. Niezależnie od oceny sportowej kieruję słowa podziękowania do Urzędu Miasta, który wspomógł finansowo nasz udział w zawodach w dalekim Rzeszowie.