sobota, 19 sty 2019
godz. 07:48

Aktualności

Trener Jarosław ŁUKASZKIEWICZ W PROJEKCIE U-16. PRZYGOTOWAŃ REPREZENTACJI POLSKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2004

07-01-2018
PROJEKT U-16. KOLEJNA ODSŁONA PRZYGOTOWAŃ REPREZENTACJI POLSKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2004

 

    W dniach 27-29 grudnia Reprezentacja Polski dziewcząt rocznika 2004 przerwała świąteczny odpoczynek i przyjechała do Twardogóry po kolejne szlify w ramach przygotowań do projektu U-16. Tym razem najmłodsza kadra wzięła udział w silnie obsadzonym noworocznym turnieju młodziczek, którego organizatorem był klub Impel Wrocław. 
18 zawodniczek zostało podzielonych na dwie ekipy i przez dwa dni rywalizowały z drużynami: MKS Dąbrowa Górnicza, UKS Piątka Turek, Atena Warszawa, Gedania Gdańsk, Impel Wrocław I, Impel Wrocław II. Warto nadmienić, że wszystkie klubowe drużyny w swoich szeregach miały w większości dziewczęta o rok starsze od naszych reprezentantek. Tym razem trenerzy Andrzej Krowiak i Jarosław ŁUKASZKIEWICZ  mogli obserwować zachowanie swoich wychowanek podczas meczu. Każda z dziewcząt miała okazję stanąć na boisku i zademonstrować swoje mocne strony w walce sportowej.

Najważniejszą kwestią nie były zwycięstwa, ale postawa zawodniczek na boisku. Szkoleniowcy obserwowali zachowania w czasie gry, umiejętność realizacji założeń taktycznych oraz cechy wolicjonalne: waleczność, determinację, „grę na punkty”, umiejętność utrzymania koncentracji w końcówkach setów.

Turniej, mimo iż rozgrywany był w okresie świątecznym  stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Świadczy o tym choćby Ilość meczy zakończonych tie breakami. Administrator