sobota, 19 sty 2019
godz. 08:08

Aktualności

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

08-01-2018
       
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przeszły już do historii, ale wspomnienie tego, co wydarzyło się przez  cztery dni
w łódzkiej Zatoce Sportu pozostanie jeszcze na długo w pamięci kibiców. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, a oprócz wielu rekordowych osiągnięć wisienką na torcie tej imprezy były niespodzianki.

 Dla nas miłą niespodziankę sprawił Michał Miciul zdobywając Brązowy medal na dystansie 200m stylem grzbietowym ,z czasem 1:53,83.
 Na podium stał obok naszego absolwenta Radka Kawęckiego , który zdobył tytuł mistrzowski.        To pierwszy medal Michała w imprezie seniorskiej jego trener a zarazem tata Jacek Miciul -mówi że to dobra prognoza na przyszłość i trzeba cały czas ostro pracować.
   Kolejnym fantastycznym wydarzeniem było ustanowienie nowego rekordu Polski an dystansie 1OOm stylem klasycznym , podopieczna trenera Z.Pietrzyka - Aleksandra  Kramer z pięknym czasem 1:08,99 zapisała się w tabeli rekordów 15- latków.  Nasza najmłodsza zawodnicza walczyła również w finałach i zajęła znakomite 5 miejsce na dystansie 50m i 100m  oraz 6 na 200m stylem klasycznym.
   Podopieczna trenera J.Miciula - Julia Koluch aż dwa razy biła własne rekordy życiowe na 200 m stylem grzbietowym złamała 2:09,82, a na 100m – 1:00,18.
    Płynąc w finałach zajęła dwa razy 4 miejsce, a na 50m stylem grzbietowym była 7.
Dobrze też zaprezentował się nasz żabkarz Filip Beberok.
  Gratulacje dla całej drużyny i czekamy na kolejne rekordy i sukcesy w nowym sezonie!!!
  Wyniki szczegółowe naszych  zawodników na megatiming.pl
  Aga Melańczuk-Oleszak

Administrator