sobota, 19 sty 2019
godz. 07:50

Aktualności

MASŁOWSKI W GRONIE NAJLEPSZYCH W POLSCE!

09-01-2018


Miniony weekend był czasem podsumowań ubiegłorocznych sukcesów strzeleckich oraz ostatecznego rozstrzygnięcia nowo rozgrywanej ligi Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.  Impreza ta odbyła się na obiektach ZAWISZY Bydgoszcz a zwieńczeniem  jej była uroczysta gala na której wręczono statuetki dla najlepszych strzelców 2017 roku. 

Poprzez starty w szeregu zawodów zawodnicy wszystkich klubów w Polsce mogli uzyskiwać kwalifikacje drużynową do prestiżowego finału. Wśród ekip karabinowych , z piątego miejsca weszli strzelcy zielonogórskiej Gwardii. W składzie karabiniarzy znalazł się uczeń naszego liceum i aktualny rekordzista kraju, Mikołaj MASŁOWSKI, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, Sylwia BOGACKA oraz wielokrotna mistrzyni Polski , Natalia KOCHAŃSKA. Taki skład gwarantował wielkie emocje w rozgrywkach finałowych. 
W sobotę od samego rana, zawodnicy rywalizowali w meczach grupowych w systemie „każdy z każdym”. Naszymi rywalami byli, TKS LOK Tarnów, Legia Warszawa i Społem Łódź. Ulegliśmy jedynie reprezentacji stołecznej Legii a walkę o złoto w ścisłym finale przegraliśmy na tzw. „małe punkty”, o zaledwie 3 oczka! W meczu o brąz spotkaliśmy się z ekipą z Białegostoku. Tutaj szczęście uśmiechnęło się do naszych i z dorobkiem 16 punktów pokonaliśmy rywali różnicą 2 punktów. W finale o złoty medal wygrali gospodarze a drugim miejscem musieli zadowolić się zawodnicy z Legii Warszawy. Warto dodać , że nagrodami w tej edycji Ligi PZSS były pokaźne premie finansowe a sponsorami jej sam Polski Związek Strzelectwa Sportowego, który zadbał wraz z organizatorami z Bydgoszczy aby oprawa tych finałów stała na jak najwyższym poziomie. Punktem kończącym to przedsięwzięcie była uroczysta gala dla wszystkich uczestników, trenerów, działaczy i oficjeli na której wręczono statuetki dla najlepszych w minionym roku. Wśród nich, w kategorii juniorów młodszych znalazł się wspomniany już wcześniej Mikołaj MASŁOWSKI. 

Gratulujemy!

 

Pełne wyniki na stronie:

https://pzss.org.pl/images/stories/wyniki/2018/krajowe/Final_Ligi_PZSS_2017/Komunikat%20klasyfikacyjny%20-%20Final%20Ligi%20Strzeleckiej%20%202017%20-%20karabin.pdf

 

Tekst: Damian KomolkaAdministrator